• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

دادستانی آمریکا ۲ میلیون دلار باج پرداخت شده به هکرها را پس گرفت

ICTPRESS - مقامات آمریکایی اعلام کردند ۶۳.۷ بیت کوین معادل ۲.۳ میلیون دلار از باجی که شرکت کلونیال پایپ لاین به گروه هکری دارک ساید پرداخته بود را بازپس گرفته‌اند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از اسپوتنیک، در اوایل ماه مه حمله باج افزاری به شرکت خط لوله کلونیال پایپ لاین (بزرگترین خط انتقال سوخت در آمریکا) اختلالاتی از جمله کمبود سوخت در بخش‌هایی از آمریکا ایجاد کرد. در پی این امر شرکت مذکور نیز باجی به شکل رمزارز به هکرهای گروه دارک ساید پرداخت کرد تا بتواند سیستم‌های خود را دوباره احیا کند.

 

 

در همین راستا لیزا موناکو، معاون دادستان کل آمریکا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد این سازمان بخشی از باجی که پایپ کلونیال به هکرها پرداخته بود را یافته و بازپس گرفته است.

وی در این باره گفت: حملات باج افزاری هیچ گاه قابل قبول نیستند، اما هنگامیکه آنها بخش‌های زیربنایی حساس را هدف می‌گیرند، ما از هیچ تلاشی برای پاسخ آنها فروگذار نمی‌کنیم. این فعالیت اهمیت زیادی دارد زیرا با تهدیدهای دیجیتالی روبرو هستیم که هر روز وسیع‌تر، پیچیده‌تر و خطرناک‌تر می‌شوند.

هرچند مقامات خط لوله در ابتدا اعلام کردند هیچ باجی به هکرهای دارک ساید پرداخت نکردند، اما بعداً مشخص شد کلونیال پایپ لاین رمزارزی به ارزش ۴.۴ میلیون دلار به این گروه پرداخته است.

طبق اطلاعات موجود مقامات آمریکا ۶۳.۷ بیت کوین (معادل ۲.۳ میلیون دلار) از باجی پرداخت شده به هکرهای دارک ساید را بازپس گرفتند.

عملیات بازپس گیری باج به رهبری اف بی آی و با همکاری اپراتورهای خط لوله انجام شده است.

شماره خبر: 49719
تاریخ: سه شنبه 18 خرداد 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط