• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

اتحادیه اروپا از تیک تاک تحقیق می کند

download (2)ICTPRESS -رگولاتور حریم خصوصی اتحادیه اروپا درباره فراوری اطلاعات کاربران نوجوان و کودک و همچنین انتقال داده های کاربران اروپایی به چین در اپ تیک تاک تحقیقاتی انجام می دهد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  کمیسیون حفاظت از اطلاعات ایرلند اتحادیه اروپا تحقیقاتی درباره اپلیکیشن چینی تیک تاک آغاز کرده است.

نخستین موضوع تحقیق این رگولاتور به فراوری داده‌های شخصی در تیک تاک برای کاربران کمتر از ۱۸ سال و اقدامات تأیید سن افراد برای کاربران کمتر از ۱۳ سال است.

دومین موضوع مورد بررسی در تحقیقات از این شبکه اجتماعی مربوط به انتقال داده‌های خصوصی کاربران به چین و اطاعت شرکت از قوانین اتحادیه اروپا در خصوص انتقال این داده‌ها به کشورهایی خارج از منطقه است.

البته در پی انتقادات از تیک تک برای حفاظت از کودکان در مقابل تبلیغات پنهان و محتوای نامناسب، این پلتفرم در ماه آگوست اعلام کرد قابلیت‌های کنترل‌های حریم خصوصی سختگیرانه‌تری برای نوجوانان وضع می‌کند. این شبکه اجتماعی که به بایت دنس چین تعلق دارد به سرعت میان نوجوانان سراسر جهان محبوب شده است.

کمیسیون حفاظت از اطلاعات ایرلند که در حقیقت رگولاتور بسیاری از شرکت‌های بزرگ اینترنتی جهان در اروپا است، می‌تواند در صورت مشاهده تخلف جریمه ای تا ۴ درصد از درآمد جهانی شرکت را وضع کند. رگولاتور مذکور در اوایل ماه جاری میلادی جریمه ای ۲۶۵.۶۴ میلیون دلاری برای واتس اپ تعیین کرد. این جریمه به تحقیقاتی مربوط بود که در سال ۲۰۱۸ میلادی و برای بررسی نقض مقررات عمومی حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا (GDPR) انجام شده بود.

کد خبر 5305368

 

شماره خبر: 50734
تاریخ: چهارشنبه 24 شهریور 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط