• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

شرایط بورسیه بنیاد قلم‌چی چیست؟ چگونه برای ثبت‌نام اقدام کنیم؟

Bonyad-logo1ICTPRESS - بنیاد قلم‌چی از همه دانش‌آموزان، پشتیبانان، همکاران و همراهان دعوت می‌کند تا دانش‌آموزان واجد شرایط را برای ثبت‌نام بورسیه معرفی کنند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی بنیاد قلم‌چی، در خصوص شرایط بورسیه دانش‌آموزان مستعد و سخت‌کوش، می‌توان به معدل بالای ۱۷ (برای مقاطع دبستان، متوسطه اول و دوم و فارغ التحصیلان) و مشکلات مالی اشاره کرد؛ پس از احراز شرایط توسط واحد بورسیه به شرط عدم غیبت در آزمون‌های برنامه‌ای، برای استفاده از خدمات رایگان بنیاد قلم‌چی شامل برنامه‌ریزی آموزشی، آزمون‌های برنامه‌ای (آنلاین به دلیل شرایط کرونا) و کتب کمک آموزشی، به عنوان بورسیه قطعی پذیرفته می‌شوند.

همچنین دانش‌آموزان معرفی شده توسط معتمدین، تحت‌پوشش مراکز و موسسات خیریه، سازمان بهزیستی، کمیته امداد، (استثنایی: بدون شرط معدل، میانگین تراز و بدون شرط مشکل مالی)، دانش‌آموزانی که همزمان با تحصیل کار می‌کنند، دانش‌آموزانی که مادر سرپرست خانواده است، دانش‌آموزان روستایی و عشایری مدارس‌شبانه‌روزی و دانش‌آموزان اتباع افغان، می‌توانند در صورت داشتن شرایط بورسیه، پس از ثبت‌نام از خدمات بورسیه بنیاد قلم‌چی بهره‌مند شوند.

 

چگونه برای ثبت‌نام اقدام کنیم؟

افراد ‌می‌توانند صفحه را به دانش‌آموزان (و خانواده آن‌ها) که واجد شرایط بورسیه هستند اما بدلیل مشکل مالی امکان ثبت‌نام و حضور در آزمون‌ها برایشان میسر نیست معرفی کنند، یا نسبت به همراهی آنان در بنیاد قلم‌چی برای انجام مراحل ثبت‌نام به‌صورت حضوری، اقدام کنند.

دانش‌آموزان واجد شرایطی که تاکنون بورسیه بنیاد قلم‌چی نبوده‌اند، می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی  نسبت به ثبت‌نام برای بورسیه (با ارسال اطلاعات و مدارک در سامانه‌) برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ اقدام کنند.

 

شرایط تداوم و اختصاص پشتیبان چیست؟

لازم به یادآوری است دانش‌آموزان تحت پوشش، در صورت عدم غیبت در آزمون‌های برنامه‌ای، پیشرفت در تحصیل و کسب تراز بالا در آزمون‌ها، برای نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ و سال‌های آتی نیز می‌توانند از خدمات بورسیه بهره‌مند شوند و به این دانش‌آموزان پشتیبان اختصاص داده خواهد شد.

دانش‌آموزان می‌توانند در صورت داشتن هرگونه سوال درباره مراحل ثبت‌نام یا پس از آن، با واحد بورسیه بنیاد قلم‌چی از طریق تماس با شماره ۰۲۱۶۴۶۳ اقدام کنند.

بنابراین گزارش، بنیاد قلم‌چی همه ساله دانش آموزان واجد شرایط را از روستاها و شهرهای سراسر کشور بورسیه می کند، این در حالی است که در راستای عمل به مسئولیت‌‌های اجتماعی، امسال نیز همانند سال‌ گذشته با وجود شرایط همه‌گیری کرونا در همراهی با دانش آموزان بیشتری در کشور، ضمن تسهیل فرایند ثبت نام، طی فراخوانی گسترده از همه دانش‌آموزان، پشتیبانان و همکاران دعوت کرده است تا دانش‌آموزان واجد شرایط را برای ثبت‌نام بورسیه معرفی کنند.

منطبق بر آمارها، از ابتدای تابستان امسال تاکنون ۱۶,۶۰۶ درخواست برای ثبت نام آنلاین در سامانه الکترونیکی بورسیه به ثبت رسیده است که از این تعداد، ۱۱,۸۰۸ دانش‌آموز به عنوان بورسیه پذیرفته شده‌اند.

شایان ذکر است تعداد ۷۱,۷۳۷ دانش‌آموز تا امروز سه‌شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰، برای سال تحصیلی جدید بورسیه شده اند.

 

«به امید آن که هیچ دانش آموز باانگیزه و سخت‌کوشی به دلیل مشکل مالی از درس‌خواندن و پیشرفت بازنماند»

 

شماره خبر: 50873
تاریخ: سه شنبه 6 مهر 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط