• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

گوگل۱۰هزار کارمند با بهره‌وری پایین را اخراج می کند

4336336ICTPRESS -آلفابت، شرکت مادر گوگل مشغول انجام آمادگی های لازم برای اخراج حدود ۱۰ هزار کارمند با عملکرد ضعیف است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، سیستم مدیریت عملکرد جدید این شرکت به مدیران کمک می کند هزاران کارمند با بهره وری پایین را از اوایل سال آینده میلادی اخراج کنند.
مدیران براساس سیستم جدید از مدیران خواسته شده تا ۶ درصد از نیروی کار آلفابت را به عنوان افرادی با بهره وری پایین دسته بندی کنند که این میزان معادل ۱۰ هزار کارمند است.
سیستم جدید احتمالا میزان مشوق ها و سهام پاداشی که به کارمندان اعطا می شود را نیز کاهش می دهد. این شرکت در سال جاری با چالش های متعددی از تاثیرات همه گیری کرونا تا رشد تورم دست و پنجه نرم کرده است.
در سه ماهه سوم ۲۰۲۲ میلادی سود آلفابت در مقایسه با سال گذشته ۲۷ درصد کاهش یافت که دلیل این امر درآمد و سود کمتر از میزان پیش بینی ها بود. ساندار پیچای مدیر گوگل در ماه جولای گفت: کاملا مشخص است که وضعیت اقتصاد کلان چالش برانگیز شده و آینده مبهم است.
او طی ماه های گذشته از کارمندان خواسته بود بهره وری خود را ارتقا دهند. در همین راستا پیچای در جلسه ای با کارمندان گفت: واقعیت را می دانید، ما قصد داریم در یکی از خطیر ترین وضعیت های اقتصادی در دهه گذشته کمی مسئولانه تر عمل کنیم. بنابراین مهم است که به عنوان یک شرکت در چنین لحظاتی کنار هم باشیم.
این درحالی است که بسیاری از شرکت های مستقر در آمریکا برای کاهش هزینه ها کارمندان خود را اخراج کرده اند. آمازون نیز قصد دارد ۱۰ هزار کارمند خود را اخراج کند.
پیش از آن نیز متا از اخراج ۱۱ هزار کارمند( معادل ۱۳درصد نیروی کار شرکت) خبر داده بود.

شماره خبر: 52968
تاریخ: یکشنبه 6 آذر 1401  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط