• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

زمان دقیق قابل سکونت بودن زهره مشخص شد

13980631001192_Test_PhotoNICTPRESS - بررسی های جدید ناسا زمان تقریبا دقیق قابل سکونت بودن سیاره زهره را مشخص کرده است. طی این مدت سیاره مذکور دارای هوایی مطبوع بوده و دارای آب مایع است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از یاهونیوز، تحقیقات تازه ناسا نشان می دهد سیاره زهره برای دو تا سه میلیارد سال شرایطی داشته که سکونت در آن را برای موجودات مختلف ممکن می کرده است.

مدل سازی های رایانه ای جدید ناسا نشان می دهد سیاره زهره در حدود 700 میلیون سال قبل دمایی مابین 20 تا 50 درجه سانتیگراد داشته و این هوا سکونت جانداران مختلفی را بر روی آن ممکن می کرده است.

 

 

در دهه 80 میلادی فضاپیمای پایونیر ناسا در بررسی های خود به این نتیجه رسید که زهره زمانی دارای اقیانوسی کم عمق بوده، ولی چون نور خورشید با شدت بیشتری در مقایسه با زمین بر آن می تابید تبخیر آب در زهره سریع تر بود و در نتیجه حیات در این سیاره زودتر به پایان رسید.

پس از پایان آب در زهره، دی اکسیدکربن در جو این سیاره افزایش یافت و این امر به پایان حیات در زهره منجر شد. در حال حاضر دمای این سیاره به 426 درجه سانتیگراد می رسد که زندگی در آن را ناممکن می کند.

شماره خبر: 43163
تاریخ: دوشنبه 1 مهر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط