• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

کپسول «دراگون» امروز از ایستگاه فضایی جدا می‌شود

20190227_crew-dragon-dockingICTPRESS - قرار است کپسول دراگون( Dragon) شرکت اسپیس ایکس( SpaceX ) امروز، ایستگاه فضایی بین‌المللی را به مقصد زمین ترک کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از اسپیس، بنا بر اعلام شرکت اسپیس ایکس، کپسول دراگون امروز سه‌شنبه ۷ آوریل سال ۲۰۲۰ میلادی، از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا خواهد شد.

این کپسول امروز در ساعت ۹:۱۵ a.m به وقت منطقه زمانی شرقی و ساعت ۱۷:۴۵ به وقت تهران توسط بازوی رباتیک ایستگاه فضایی بین‌المللی از این آزمایشگاه فضایی جدا و به زمین باز خواهد گشت.

ناسا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: عملیات جداسازی این کپسول و بازگشت آن از نیم ساعت قبل از شروع، به صورت زنده پوشش داده می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت ناسا این رویداد را تماشا کنند.

همانطور که از اسم این کپسول مشخص است، کپسول باری "دراگون CRS-۲۰" بیستمین ماموریت تحویل بار است که طی یک قرارداد چندین میلیارد دلاری با ناسا، توسط شرکت اسپیس ایکس اجرا می‌شود.

این کپسول در تاریخ ۶ مارس سال جاری سوار بر موشک فالکون ۹( Falcon ۹) به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد و سه روز بعد یعنی در تاریخ ۹ مارس به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید.

این برای آخرین بار است که کپسول باری دراگون شرکت اسپیس ایکس با استفاده از یک بازوی رباتیک به ایستگاه فضایی متصل می‌شود.

دراگون‌های آینده این شرکت قادر خواهند بود خود به ایستگاه فضایی متصل شوند.

قرار است این کپسول بیش از ۴ هزار پوند محموله از تجهیزات علمی و محموله‌های دیگررا به زمین بازگرداند.

شماره خبر: 45213
تاریخ: سه شنبه 19 فروردین 1399  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط