• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ارزش افزوده در مادربردهای مخصوص بازی ایسوس

ICTPRESS - کاربر با خرید مادربردهای جدید گیمینگ ایسوس فقط قیمت تمام شده کالا را پرداخت می‌کند ولی از ارزش افزوده آن، برای استفاده آسان‌تر استفاده می‌کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، در دنیای امروز، شما با خرید هر کالای دیجیتال بخشی از نیازهای خود را رفع می‌کنید و ممکن است برای لذت بیشتر، افزونه‌هایی را برای آن کالای اصلی تهیه کنید تا بتوانید بیشتر از آن کالا لذت ببرید. به‌طور مثال در منزل از بلندگوهای تلویزیون برای پخش صدا استفاده می‌کنید، اما برخی افراد برای لذت بیشتر، با پرداخت مبلغی، از یک سیستم صوتی حرفه‌ای چند کاناله برای پخش صدا استفاده می‌کنند. در دنیای سخت افزار نیز شرایط این چنین است؛ به‌نظر شما یک مادربرد مخصوص بازی چه امکانات اضافه‌ای می‌تواند داشته باشد؟

اگر یک مادربرد برای بازی خریداری می‌کنید، برای لذت بیشتر باید هزینه خرید چندین قطعه و نرم‌افزار کاربردی دیگر را نیز بپردازید. اما ایسوس در هر بخش از خط تولید خود، کالا را مجهز به‌ ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بیش از قیمت اصلی کالا می‌کند تا کاربر از خرید برخی از لوازم نرم‌افزاری و سخت‌افزاری جانبی برای لذت بیشتر از بازی، بی‌نیاز شود. در حقیقت کاربر فقط قیمت تمام شده کالا را پرداخت می‌کند ولی از ارزش افزوده آن، برای استفاده آسان‌تر استفاده می‌کند. برای آشنایی با برخی از این ارزش افزوده‌های نهادینه شده در مادربردهای مخصوص بازی ایسوس با ما باشید:

ROG RAMCache

این نرم‌افزار مقداری از رم سیستم را (که بالاترین سرعت خواندن و نوشتن را داراست) به‌عنوان حافظه کش در نظر می‌گیرد و کاربر می‌تواند بازی‌ها و نرم‌افزارهایی را که بارگذاری طولانی دارند به کمک ROG RAMCache بسیار سریع‌تر اجرا کنند. نرم‌افزارهای مشابه ROG RAMCache وجود دارد و کاربر باید برای استفاده از آنها مبلغی حدود 70 دلار پرداخت کند، این در صورتی است که ایسوس ROG RAMCache را به‌صورت رایگان در تمام مادربردهای مخصوص بازی خود قرار داده است!

KeyBOT

در مادربردهای مخصوص بازی ایسوس، یک چیپ اختصاصی و یک بسته نرم‌افزاری کامل وجود دارد تا به‌صورت رایگان کیبورد معمولی شما را به یک کیبورد حرفه‌ای مخصوص بازی تبدیل می‌کند؛ این ویژگی هم‌چنین امکان ذخیره‌سازی ماکروها را در کیبورد معمولی به‌سادگی مهیا می‌کند.

GameFirst+LANGuard+Intel Ethernet controller

ایسوس در مادربردهای مخصوص بازی خود با استفاده از یک چیپ اختصاصی Intel Gigabit به‌منظور کاهش بار پردازشی اضافه بر CPU، استفاده کرده است. همچنین تمامی این سری از مادربردها با فناوری LANGuard ایسوس تولید می‌شوند تا اثرات نویز و الکتریسته محیطی را بر روی سیگنال‌های شبکه خنثی کند. نتایج استفاده از چنین سخت‌افزاری، عملکرد هرچه بهتر کارت شبکه است. اما این انتهای بحث شبکه نیست! ایسوس علاوه بر اینها از یک نرم‌افزار انحصاری با نام GameFirst برای مدیریت بسته‌های شبکه استفاده می‌کند. فناوری GameFirst با استفاده از برخی الگوریتم‌ها، بسته‌های مخصوص بازی را شناسایی کرده و برای ارسال و دریافت آنها اولویت بالاتری را قائل می‌شود. این امر منجر به پایین آمدن پینگ بازی و جلوگیری از وقفه در بازی‌های شبکه‌ای می‌شود.

Secure Erase

بهترین راهکار برای بازیابی کارایی SSDهای قدیمی، استفاده از نرم‌افزار Secure Erase است. این نرم‌افزار در بایوس مادربردهای مخصوص بازی ایسوس وجود دارد و عملکرد آن به حدی کار آمد است که تقریباً وضعیت SSDهای قدیمی را به روز اول باز می‌گرداند! جالب است بدانید که این راهکار در هیچ برندی جز ایسوس دیده نمی‌شود! 

تا اینجا تنها با بخشی از امکانات رایگان ماربردهای مخصوص بازی ایسوس آشنا شدیم. باید توجه داشته باشید که کاربر، تنها قیمت اصلی مادربرد را پرداخت می‌کند و این ویژگی‌ها به‌صورت ارزش افزوده در مادربردهای ایسوس وجود دارد.

 

 

 

 

شماره خبر: 30180
تاریخ: چهارشنبه 10 شهریور 1395  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط