• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

رضایت آلفابت از رشد درآمد

13950718000525_PhotoAICTPRESS - شرکت آلفابت که شرکت مادرتخصصی گوگل محسوب می شود از افزایش درآمد خود در سه ماهه چهارم سال 2016 خبر داد، هر چند بخشی از این درآمد به علت افزایش نرخ مالیات کاهش یافته است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، تحلیل گران می گویند تاسیس آلفابت و واگذاری برخی فعالیت‌های تخصصی گوگل به آن اقدام درستی بوده و موجب افزایش تنوع منابع درآمدی گوگل شده که پیش از این عمدتا مبتنی بر درآمدهای تبلیغاتی بود.

بخش اصلی درآمد خود گوگل هنوز از محل تبلیغات به دست می آید و این رقم با افزایش 17.4 درصدی به 22.4 میلیارد دلار رسیده است،اما گوگل هم اکنون در بازار سخت افزار، فروش برنامه های موبایلی و خدمات کلود هم فعال شده است.

ارزش مجموع درآمدهای گوگل از این نوع فعالیت ها با افزایش 62 درصدی به 3.4 میلیارد دلار افزایش یافته است. از سوی دیگر باید توجه داشت که نرخ مالیات گوگل هم از 19 به 22 درصد افزایش یافته ولی این امر ضرر چندانی به میزان درآمدهای آن نزده است.

انتظار می رود در ماه های آینده گوگل و آلفابت با افزایش سرمایه گذاری در حوزه سخت افزار بر میزان درآمدهای خود بیفزایند. از جمله این فعالیت ها می توان به ساخت بلندگوی هوشمند، گوشی پیکسل و Google Home اشاره کرد.

شماره خبر: 31735
تاریخ: جمعه 8 بهمن 1395  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط