• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

اوخر دی‌ماه رقم می‌خورد/بازار اول و سوم فرابورس ایران میزبان دو عرضه عمده سهام کنترلی

borsICTPRESS - بازار اول و سوم فرابورس ایران در تاریخ 24 و 25 دی‌ماه 1397 میزبان دو عرضه عمده سهام کنترلی مربوط به شرکت‌های پتروشیمی غدیر و توسعه و سرمایه‌گذاری مجاب خواهد بود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، دوشنبه 24 دی‌ماه تعداد 9800 سهم معادل 98 درصد از سهام شرکت توسعه و سرمایه‌گذاری مجاب (سهامی عام) از سوی موسسه مجمع جهانی اهل بیت (ع) به طور یکجا و شرایطی از طریق عرضه در بازار سوم فرابورس به فروش می‌رسد.

قیمت پایه هر سهم این شرکت برای فروش 2 میلیون و 50 هزار ریال تعیین شده که بدین ترتیب قیمت پایه کل این عرضه 20 میلیارد و 90 میلیون ریال است. خریداران نیز باید مبلغ 2 میلیارد و 9 میلیون ریال را به عنوان سپرده حضور در رقابت بپردازند.

کارگزاری عرضه‌کننده 98 درصد از سهام شرکت توسعه و سرمایه‌گذاری مجاب، شرکت کارگزاری صبا جهاد بوده و موضوع فعالیت این شرکت ایجاد، تاسیس و تصدی واحدهای تولیدی و صنعتی، بازرگانی، خدمانی و نیز مبادرت به هرگونه عملیات بازرگانی، خرید و فروش کالا و سهام در داخل و خارج از کشور و هرگونه عملیات خدماتی IT و ... است. سهامداران عمده با قید تعداد سهام شرکت توسعه و سرمایه‌گذاری مجاب نیز به ترتیب موسسه مجمع جهانی اهل بیت با دارا بودن 9800 سهم این شرکت، آقایان محمدرضا رستمی، یحیی آل‌اسحاق، سید بهاالدین حسینی هاشمی و محمدعلی وطنی هر کدام با تعداد 50 سهم هستند.

بازار اول میزبان عرضه عمده «شغدیر»

از سوی دیگر شرکت خدمات مدیریت صبا تامین به وکالت از طرف شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین در نظر دارد 67.56 درصد از سهام شرکت پتروشیمی غدیر را به طور عمده و نقد یا نقد و اقساط از طریق عرضه در بازار اول فرابورس به فروش برساند. تاریخ این عرضه سه‌شنبه 25 دی‌ماه و قیمت پایه هر سهم نیز 19 هزار و 478 ریال تعیین شده است. کارگزار عرضه‌کننده این بلوک شرکت کارگزاری صبا تامین و تعداد سهامی که عرضه می‌شود به تعداد 878 میلیون و 348 هزار و 614 سهم است. خریداران برای حضور در رقابت خرید این بلوک نیز باید 10 درصد از قیمت پایه کل این عرضه را بپردازند.

شماره خبر: 39500
تاریخ: دوشنبه 26 آذر 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط