• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

نماد یک تسه جدید به گردونه معاملات اوراق تسهیلات مسکن فرابورس اضافه شد

borsICTPRESS - نخستین روز این هفته کاری از فروردین‌ماه 98 در فرابورس ایران با داد‌و‌ستد بیش از 820 میلیون و 700 هزار ورقه به ارزش بیش از 3 هزار و 20 میلیارد ریال در مجموع بازار‌ها به پایان رسید که حدود نیمی از حجم کل، به معاملات دو بازار اول و دوم تعلق داشت.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، در میانه نخستین ماه از بهار 98 در بازار ابزار‌های نوین مالی که امروز شاهد گشایش نماد اوراق گواهي تسهيلات مسكن اسفند‌ماه 97، «تسه9712»، و کشف قیمت 509 هزار ریالی آن بود، 15 میلیون ورقه به ارزش 803 میلیارد ریال معامله شد و نماد «اعتماد» با ارزش معاملات بیش از 93 میلیارد ریال، بیشترین ارزش معاملاتی را در این بازار در اختیار گرفت.

از طرف دیگر بازار اول فرابورس امروز شاهد معامله 83 میلیون سهم به ارزش 228 میلیارد بود و 323 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 11 میلیارد ریال نیز در بازار دوم میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد که نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش را در این دو بازار به خود اختصاص داد.

به‌علاوه، بازار پایه در روزی که گذشت علاوه بر میزبانی از خرید و فروش 384 میلیون سهم به ارزش 933 میلیارد ریال، شاهد توقف دو نماد «سجام» و «شلرد» مربوط به شرکت‌های مجتمع سيمان غرب آسيا و كود شيميايي اوره لردگان به علت برگزاري مجامع عمومي ساليانه صاحبان سهام در روز دوشنبه 19 فروردین‌ماه بود.

همچنین رصد نماد‌های معاملاتی در روز جاری بیانگر صدرنشینی نماد‌های «گکوثر» و «مارون» به لحاظ ثبت به‌ترتیب بیشترین افزایش و کاهش قیمت روزانه و رسیدن عنوان پُربازید‌ترین‌ها به سه نماد «ذوب»، «زاگرس» و «زدشت» است.

در نهایت، شاخص کل در روز جاری تحت تاثیر معاملات منفی در نماد‌های «مارون» و «هرمز» 14 واحد کاهش یافت و در پایان در ارتفاع 2390 واحدی ایستاد.

شماره خبر: 41254
تاریخ: شنبه 17 فروردین 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط