• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

محمد فرجود مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران: مهم‌ترین برنامه شهرداری یک‌پارچگی داده‌ها است

ICTPRESS - مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران گفت: مهم‌ترین برنامه درون شهرداری یک‌پارچگی داده‌ها و اتصال آن در بستر یک‌پارچگی بوده است.

 

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محمد فرجود در نشست خبری الکامپ بیان کرد: سازمان فاوا در شهرداری تهران از اوایل سال ۹۷ با عنوان تهران هوشمند و با نگاه حرکت رو به جلو برای هوشمند کردن سطح تهران فعالیت می‌کند که یک‌سری نوآوری را مد نظر داشت.
او افزود: در این مسیر، دبیرخانه‌ای تأسیس کردیم که دو دسته را در شهرداری تهران مد نظر قرار دادیم. یک‌سری پروژه‌ها که شهر هوشمند اداره می‌کند و بهره‌بری حوزه‌های شهری در شهر تهران را بالا می‌برد.
به گفته او سامانه یک‌پارچه صورت وضعیت شهرداری هم در حوزه‌های عمرانی و پسماند شهرداری انجام شد. سامانه یک‌پارچگی مدیریت ناوگان خودرو، مدیریت آسفالت شهری، مدیریت پسماند و سامانه خدمات شهری را در حوزه شهرداری به صورت الکترونیکی می‌کنیم که به صورت کارتابل واحد وجود دارد. کارتابلی که برای شهروندان و شهرسازی است.
او ادامه داد: سامانه اطلاعات شهروند (۱۳۷) را یک‌پارچه می‌کنیم. تمام سامانه معاملاتی و قراردادی، مناقصه‌ها و مزایده‌ها در شهر تهران، یک‌پارچه می‌شود تا شهروندان راحت‌تر سرویس بگیرند.
او گفت: بحث انتخابات شورایاری محله الکترونیکی است. از ثبت‌نام داوطلبان تا بررسی و هیئت نظارت و اجرایی و حتی اطلاعات محلات و اینکه چه کسی کاندید می‌شود؛ از امروز در این سامانه بارگذاری می‌شود و در محل انتخابات شعب هم در قالب کارت الکترونیکی ارائه خواهد شد و کاغذی نخواهد بود.
فرجود بیان کرد: در حوزه اکوسیستم، کارهای ما در تعامل به نوآوری برمی‌گردد. تاکنون مهم‌ترین کارهایی که انجام دادیم سه کار بوده است. یک، رویداد تهران نوآوری، دو، مرکز فناوری هوشمند شهری که این مراکز را در نزدیکی دانشگاه صنعتی شریف تأسیس کردیم، سوم هم برنامه تهران هوشمند هم مسئله‌محور است که یک سال است با سند و نقشه راه ایجاد کرده‌ایم.
او گفت: تاکنون ۴۴ آی‌پی‌آی شهری را در حوزه‌های مختلف از جمله حمل و نقل و اطلاعات اجتماعی را راه‌اندازی کرده‌ایم و در کنار آن تا سال ۱۴۰۰، یک‌صد پروژه پایلوت شهر هوشمند انجام می‌شود.
او خاطرنشان کرد: شهرداری تهران در مذاکراتی که انجام داده است، قرار بر این شد که شهر آفتاب سال آینده میزبان نمایشگاه الکامپ می‌شود. قطعاً شهرداری از اینکه از ظرفیت شهر آفتاب استفاده کند، استقبال می‌کند و پروژه هوشمندسازی شهر آفتاب را از سال ۹۸ آغاز کرده‌ایم.
بارکد واحد پرداخت کرایه تاکسی پاییز امسال اجرایی می‌شود
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران درباره هم‌پذیرندگی پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی گفت: معتقدیم نباید بین کسب پذیرنده و تاکسی رقابت باشد و از این رو بارکد واحد تا پاییز امسال اجرایی خواهد شد.
محمد فرجود مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در نشست خبری این سازمان در  الکامپ ۲۵ گفت: نگاه تهران هوشمند یکپارچگی و نگاه رو به جلو به سوی هوشمندی از طریق کسب نوآوری و مشارکت است.
فرجود درباره درباره چگونگی ورود فاوا به مساله هم‌پذیرندگی پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی و مساله کیف پول خرد شهری گفت: ما معتقدیم بارکد واحد باید وجود داشته باشد و رقابت در کسب پذیرنده و تاکسی نباشد و ما می‌خواهیم با کمک بخش خصوصی و تاکسیرانی این کار را انجام دهیم.
وی تاکید کرد: هم‌پذیرندگی طرح موقت است و قرار است بارکد واحدی برای انجام الکترونیکی امور شهروندی به عنوان کیف پول خرد شهری تهیه شود و با استفاده از یک سیستم مدیریت و پشتیبانی، پرداخت‌های خرد شهری از طریق این بارکد واحد انجام شود. 
به گفته وی، این پروژه تا پاییز امسال اجرایی خواهد شد.
شماره خبر: 42621
تاریخ: شنبه 29 تیر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط