• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مشاهده وقایع پشت دوربین تنها با استفاده از "سایه"

61504114ICTPRESS - محققان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) موفق به ساخت سیستمی شده‌اند که تنها با دیدن سایه‌ها می‌تواند وقایع پشت دوربین را حدس بزند، چرا که سایه‌ها مانند آینه عمل می‌کنند و می‌تواند به خودروهای خودران در مشاهده اطراف خود کمک کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، برای اینکه خودروهای خودران بتوانند خود را پارک کنند، باید بتوانند گوشه و کنار خود را به خوبی ببینند. اکنون گروهی از محققان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) به روش جدیدی برای انجام این کار رسیده‌اند. آنها با استفاده از فیلم‌های ویدئویی از سایه‌ها، الگوریتمی را ایجاد کرده‌اند که می‌تواند ویدئویی از اتفاقات پشت صحنه را بازآفرینی کند.

این گروه در آزمایش خود از چند خرت و پرت فیلمبرداری کرد، در حالی که پشت دوربین شخصی با جابجایی اشیاء، سایه ایجاد می‌کرد. الگوریتم محققان، انتقال نور را حدس می‌زند یا نحوه حرکت نور در صحنه را پیش‌بینی می‌کند و آن را با سایه‌ها مقایسه می‌کند. سپس از آن اطلاعات برای بازسازی فیلم پشت صحنه استفاده می‌کند.

در حالی که فیلم بازسازی شده مبهم و نامشخص است، رنگ و حرکت را نشان می‌دهند اما جزییات را بازگو نمی‌کنند.

این سیستم ممکن است روزی به خودروهای خودران کمک کند تا آنچه در گوشه و کنار اتفاق می‌افتد را مشاهده کنند یا ماموریت‌های جستجو و امداد و نجات را بهبود بخشند.

این اولین بار نیست که ام.آی.تی در این راه تلاش کرده است. این روش به دلیل اینکه به دوربین‌های دارای لیزر نیاز ندارد، توسعه یافته است و می‌تواند با استفاده از هر ویدئوی دلخواه، تصویری از اتفاقات پشت صحنه را بازآفرینی کند.

این محققان در مرحله بعد قصد دارند وضوح فیلم بازسازی شده را بهبود ببخشند و این سیستم را در محیط‌های کنترل نشده آزمایش کنند.

شماره خبر: 43918
تاریخ: یکشنبه 17 آذر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط