• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

استفاده از نانوپوشش ها در تولید ظروف پذیرایی

3399538ICTPRESS - یک شرکت تولید کننده توانسته ظروف خود را با نانوپوشش ها که از مقاومت بالایی برخوردار هستند تولید کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، یک شرکت ایرانی با استفاده از پوشش‌دهی نانومقیاس، ظروف پذیرایی با ظاهری زیبا تولید و به بازار عرضه می‌کند. سینی، سرویس چای‌خوری، سالادخوری، سوپ‌خوری، گرم‌نگهدارنده نوشیدنی، سوفله‌خوری و همچنین شمعدانی با رنگ طلایی از جمله محصولات این شرکت است که دارای پوشش ‌نانومقیاس است.

فلزات همیشه در معرض سایش و خوردگی هستند که ظروف آشپزخانه و پذیرایی از این قاعده مستثنی نیستند. بنابراین لازم است که سطح این ظروف با استفاده از پوشش‌هایی محافظت شود. یکی از این پوشش‌ها، TiN است که به دلیل رنگ طلایی که دارد می‌تواند به عنوان پوشش تزئینی و محافظ برای ظروف پذیرایی استفاده شود.

این شرکت یکی از شرکت‌های پیشرو در استفاده از این پوشش‌ها است که در حال حاضر از پوشش TiN برای ایجاد محافظت در برابر سایش و خوردگی استفاده می‌کند. فناوری نانوپوشش‌ ایجاد شده به روش PVD یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های  ایجاد لایه نازک تزئینی روی سطوح است.

 از مزیت‌های استفاده از این سامانه برای تولید نانوپوشش می‌توان به حذف آلایندگی محیط‌ زیستی، کاهش هزینه تمام شده نسبت به قیمت نمونه خارجی، افزایش جذابیت ظاهری با ایجاد رنگ‌های متنوع، جایگزین روش‌های سنتی آبکاری، افزایش مقاومت به خوردگی از ١۶٠ به ٣۵٠ ساعت (آزمون سالت‌اسپری) و مقاومت در برابر مواد شوینده اشاره کرد.

در حال حاضر دو روش رایج برای اعمال پوشش‌های TiN بر سطح، رسوب فیزیکی و شیمیایی بخار است که روش‌ PVD به جهت مزایایی مانند سرعت بالا، قابلیت حصول ساختار نانو، کیفیت و یکنواختی، روشی مرسوم‌تر برای اعمال پوشش‌های TiN به شمار می‌روند. به گفته کارشناسان این شرکت، پوشش‌دهی TiN به روش PVD مناسب‌ترین روش برای افزایش مقاومت این محصول‌ها است.

شماره خبر: 44947
تاریخ: چهارشنبه 14 اسفند 1398  11:04 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط