• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

رنگ خود تمیز شونده نانو در نمای ساختمان بانک مرکزی

ICTPRESS - محققان کشور طی اجرای پروژه تحقیقاتی با استفاده از فناوری نانو موفق به تولید رنگ های خود تمیز شونده شد که طی عقد قرار دادی این پوشش در نمای ساختمان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به کاربرده شد.

به گزارش ICTPRESS ؛ رنگ های نانو فام (‏SC)‏ به گونه ای تولید شده است که می تواند آلودگی های سطحی مانند ذرات چربی را اکسید کند. این عملکرد باعث می شود که آلودگی ها با اندکی آب به راحتی ‏شسته شوند.
علاوه بر این سطوح پوشش داده شده با این نانوفام، علاوه بر خاصیت خود تمیزشوندگی، خاصیت ‏ضدباکتریایی نیز پیدا خواهند کرد.
این پوشش طی قراردادی به ارزش حدود 3 میلیارد ریال بین شرکت نیلی فام و بانک مرکزی ‏جمهوری اسلامی در نمای ساختمان این بانک کاربردی شد و مقرر شد این پوشش در نمای ساختمان های بانک مرکزی از نانوفام خود ‏تمیزشونده برای محافظت از نمای ساختمان‌ در برابر شرایط محیطی و کاهش هزینه های مصرفی شستشوی آن ‏استفاده شود.‏
این شرکت همچنین اخیرا عایق های رطوبتی، حرارتی نانوفام تولید کرده است که با استقبال شرکت ایران خودور قرار گرفت. این عایق ها در کولرهای آبی ساختمان های خود استفاده کند.
استفاده از عایق های حرارتی، رطوبتی علاوه بر این که باعث کاهش 37 تا 40 درصدی انرژی می شود در فصل تابستان از ورود گرما به داخل ساختمان و برون رفت گرما در فصل زمستان جلوگیری می کند.‏

شماره خبر: 10214
تاریخ: چهارشنبه 19 مرداد 1390  9:46 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط